Instalacje fotowoltaiczne dla kościołów - Rzymskokatolicka Parafia w Łodzi

Koszty prądu ponoszone przez wspólnoty wyznaniowe ze względu na specyfikę działalności potrafią sięgać olbrzymich kwot.

Jednocześnie problem ze zużyciem energii elektrycznej pochodzącej z węgla został poruszony w jednej z encyklik papieża Franciszka, który zasugerował konieczność przejścia na odnawialne źródła energii. Dlaczego? To nie tylko kwestia ekonomii, ale także ekologii, bo ochrona środowiska stała się ważnym elementem współczesnego podejścia wierzących do dbałości o naturę. Co ważne, nie tylko Kościół Rzymskokatolicki rozważa wykorzystanie OZE, ale także inne związki wyznaniowe w Polsce.

Instalacje fotowoltaiczne dla kościołów 

Solum Service wykonało kilka takich inwestycji dla kościołów w Polsce. Jednym z nich jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. Matki Boskiej Różańcowej i św Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodzi. Jest to o tyle specyficzna realizacja, że dach kościoła należy do wielospadowych i skomplikowanych konstrukcji, które wymagały zaangażowania zespołu projektowego. Wszystko po to, aby inwestycja była opłacalna, wydajna i przede wszystkim działała bez zarzutu w dość trudnym układzie modułów fotowoltaicznych. 

Realizację tego projektu przeprowadziliśmy w lipcu 2020 roku dla zewnętrznej firmy, która zgłosiła się do nas poszukując doświadczonych ekip instalatorskich pracujących z wymagającymi inwestycjami.  

Dach kościoła posiadał pełne deskowanie i został pokryty papą termozgrzewalną. Warto zauważyć, że dach był nie tylko skomplikowany przez wiele połaci, ale również przez różne kąty ich ułożenia - od płaskich do spadzistych. Jako instalator musieliśmy opracować kilka różnych systemów montażowych, więc przy realizacji zostały użyte szpilki PG, profile oraz trójkąty montażowe. Na samą instalację składają się moduły marki RISEN obsługiwane przez dwa falowniki SolarEdge, wykorzystaliśmy również pełną optymalizację, tak aby zmaksymalizować uzyski z inwestycji. Łączna moc opisywanej instalacji fotowoltaicznej to 49,6 kWp

Instalacje fotowoltaiczne dla kościołów wymagają nie tylko fachowego montażu, ale również profesjonalnego projektu - niejednokrotnie przez rzadko spotykane projekty architektoniczne ale też rozmiar samej inwestycji.

Jeśli poszukujesz wykonawcy fotowoltaiki dla budynku sakralnego, zostaw nam wiadomość z danymi kontaktowymi. Nasz doradca wykona bezpłatny audyt fotowoltaiczny.

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.