200 kWp dla przedsiębiorcy - fotowoltaika dla firmy Texton

Firmy w Polsce najchętniej decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kWp, ale coraz częściej potrzebują inwestycji o większej mocy. Jako firma prowadzimy również sprzedaż i montaż instalacji znacznie przekraczających tę wartość. Zobacz 200 kWp dla przedsiębiorcy ze Zgierza w województwie łódzkim.

Wybór instalacji do 50 kWp zwykle podyktowany jest wygodą planowania inwestycji. Ściślej pisząc - brakiem formalności związanych z jej montażem, ponieważ nie wymaga ona od inwestora zgłoszenia budowy. Niestety dla wielu firm 50 kWp to zdecydowanie za mało, a instalacja o tej mocy ma nieduże znaczenie w całości zapotrzebowania na energię elektryczną. 

Niektórzy z takich przedsiębiorców decydują się najpierw na montaż “pięćdziesiątki”, aby sprawdzić, jak przebiega współpraca ze sprzedawcą, czy fotowoltaika rzeczywiście ma wpływ na wysokość rachunków i czy firma zajmująca się realizacją inwestycji jest na tyle solidna, aby oddać jej całość planowanej modernizacji.

200 kWp dla przedsiębiorcy z branży tekstylnej

Firma Texton to duży producent tkanin przemysłowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. W ich ofercie znajdują się tkaniny stosowane w branży meblarskiej, medycznej, budowlanej i rolniczej. Produkcja wymaga ogromnych nakładów energii elektrycznej, więc właściciel zdecydował się zainwestować w odnawialne źródła energii, aby zmniejszyć koszty prowadzenia działalności produkcyjnej. Generowana przez fotowoltaikę moc zasila w trakcie dnia pracy park maszynowy, nowoczesne linie produkcyjne, laboratoria i biura.

Montaż instalacji fotowoltaicznych rozpoczęliśmy w 2021 roku, jeszcze przed zapowiedziami kryzysu energetycznego. Dziś oczywiste jest, że zamontowane instalacje przyniosą zysk znacznie szybciej, niż zakładał to pierwotny okres zwrotu z inwestycji, a drożejący prąd nie jest zagrożeniem dla prowadzonego biznesu

Montaż fotowoltaiki przeprowadziliśmy na trzech budynkach należących do kompleksu produkcyjnego w Zgierzu. Wykorzystaliśmy do tego ponad 530 modułów fotowoltaicznych JA Solar oraz inwertery marki Huawei. Łączna moc instalacji w 2022 roku osiągnęła 200 kWp.

Trzeba podkreślić również to, że Texton S.A. nie tylko poszukiwał rozwiązań, które zmniejszą faktury za prąd, ale jednocześnie sposobu na zmniejszenie emisji CO2, co przy skali ich produkcji ma już olbrzymie znaczenie dla środowiska naturalnego. Dzięki ich inwestycji do atmosfery nie trafia rocznie 140 ton CO2. 

Jeśli chcesz dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy płacą mniej za prąd, a ich biznesy są przyjazne środowisku, zostaw nam wiadomość i zobacz, ile razem możemy zmienić. 

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.