URSA MAIOR – ekologiczny browar w Bieszczadach

Mikrobrowar Ursa Maior jest w 100 procentach zasilany własnym prądem ze słońca. W momencie gdy produkcja czystej energii przewyższa zapotrzebowanie urządzeń w budynku, jest on przekazywany do lokalnej sieci energetycznej. Na etykietach piwa z Ursa Maior, możecie znaleźć specjalne oznaczenie pozwalające rozpoznać, że piwo zostało wyprodukowane dzięki energii słonecznej. Moc generatora fotowoltaicznego to 50 kWp. Browar unika około 30 ton emisji CO2 rocznie i jest niezależny od zmiennych cen prądu.

Realizacja Solum Service w browarze Ursa Maior

Realizacja Solum Service w browarze Ursa maior

Na dachu o powierzchni blisko 300 metrów kwadratowych zainstalowaliśmy naszą instalację. Moc fotowoltaiki to niecałe 50 kWp , 175 paneli, 2 inwertery Froniusa. Instalacja fotowoltaiczna została przygotowana przez Atum Energy, montowana w zimę 2018/2019 roku. Dzięki Solum Service Browar może promować się jako miejsce ekologiczne, które korzysta z energii odnawialnej.

Browar Ursa Maior promuje się hasłem: „Browar Ursa Maior jest zasilany w 100% własnym prądem ze słońca”. Sprawdź wszystkie nasze ekologiczne realizacje!