Ładowarki do samochodów elektrycznych

Elektromobilność to przyszłość branży motoryzacyjnej i właśnie ten sektor zaraz po instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła będzie wspierany przez rządy poszczególnych państw europejskich. Już dziś, także w Polsce, posiadacze aut elektrycznych mogą liczyć na niższe opłaty związane z kosztami użytkowania auta czy ulgami np. w opłatach parkingowych w centrach miast, a nawet dopłatami do zakupu “elektryka”.

Oczywiście takie przedsięwzięcie nie może być wykonane z dnia na dzień - wymaga planowania i zmiany infrastruktury, między innymi zamontowania ogólnodostępnych ładowarek samochodowych. A to właśnie lęk przed brakiem stacji ładowania dotychczas najczęściej powstrzymywał ewentualnych kupców samochodów elektrycznych. Jeśli nadal macie wątpliwości, jak szybko rozwija się elektromobilność w Polsce, sprawdźcie mapę dostępnych ładowarek samochodowych i zobaczcie, gdzie możecie naładować swoje auto.

Jedno jest pewne, ten kto będzie chciał być częścią środowiska ekologicznych kierowców o takiej ładowarce musi pomyśleć sam. I jest to świetne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które posiadają lub planują zakup instalacji fotowoltaicznej. W tym przypadku, podobnie zresztą jak z pompami ciepła, inwestycja może być zaskakująco opłacalna.  

Prywatne ładowarki do samochodów elektrycznych

Wzbogacenie sieci miejskiej o ładowarki do samochodów elektrycznych to nie wszystko, bo rewolucja w dostępie do ekologicznych rozwiązań w transporcie obejmie też osoby prywatne i firmy. I to stanowi potężną konkurencję dla aut tankowanych tradycyjnie, ponieważ dostęp do własnej stacji tankowania przy domu lub pracy jest znacznie bardziej kuszący niż wizyty na stacji benzynowej. 

Wyobraźmy sobie, że auto tankuje się stojąc w garażu lub pod wiatą i nie wymaga żadnej obsługi z naszej strony. Wystarczy je podpiąć na noc do sieci i następnego dnia korzystać z niego bez przeszkód. Tak wygląda przyszłość branży motoryzacyjnej.

Montaż ładowarki do samochodów elektrycznych

Jeśli jesteście posiadaczami instalacji fotowoltaicznej, to wiecie już jak ważny jest fachowy montaż. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki i samoróbki, ponieważ ceną jest Wasze bezpieczeństwo i mienie. Nie warto zlecać podobnych instalacji firmom całkowicie do tego nieprzygotowanym ani tym bardziej robić tego samemu. 

Ładowarki do samochodów elektrycznych wydają się pozornie łatwiejsze do montażu - to w końcu tylko stacja. Nic bardziej mylnego, bo prosty jest tylko proces ładowania, w którym podpinamy wtyczkę na kablu do gniazda ładującego. Cała reszta jest znacznie trudniejsza. 

Przede wszystkim, jak każda tego typu modernizacja wymaga audytu specjalisty, który zaproponuje najlepszą lokalizację dla ładowarki. Wszystkie one są odporne na działania atmosferyczne, w tym deszcz, śnieg, upał czy mrozy, a jednak powinny znajdować się w rozsądnej odległości od domu, aby nie prowadzić skomplikowanych tras kablowych. Ważny jest również łatwy i bezpieczny podjazd do ładowania. 

Ładowarki do samochodów elektrycznych potrzebują dużo energii elektrycznej. Podstawową kwestią bezpieczeństwa jest solidne sprawdzenie instalacji elektrycznej, czy jest w stanie sprostać takim wymaganiom. Kontrola okablowania będzie obejmować również sprawdzenie poprawności działania bezpieczników i obciążeń sieci. Kiedy to zrobić? Np. w trakcie audytu fotowoltaicznego, jeszcze przed planowaną inwestycją w instalację własnej elektrowni słonecznej. O planowanym montażu ładowarki do samochodów elektrycznych warto wspomnieć doradcy handlowo-technicznemu, który uwzględni jej wymagania w zapotrzebowaniu energetycznym. Jeśli natomiast posiadacie już fotowoltaikę, specjalista obliczy, jakiego poziomu mocy potrzebujecie, aby Wasze rachunki nadal pozostały na niskim poziomie. 

Sam montaż również wymaga solidnej wiedzy, bo instalator odpowiada za bezpieczeństwo użytkowania stacji. Na szali jest nie tylko gwarancja samego urządzenia, które po prostu może się zepsuć, ale i auta, którego naprawa mocno uderzy po kieszeni. Jeśli chcecie uniknąć takich sytuacji, po prostu zlećcie to profesjonalistom. 

Solum Service od lat pracuje z różnymi instalacjami elektrycznymi, a ciągle zdobywana przez nas wiedza pozwala nam być na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Zadzwoń i dowiedz się więcej o ładowarkach do samochodów elektrycznych.

 

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
=

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.