Konferencja SIPO

Prezentujemy artykuł, który ukazał się na stronie Świat OZE, à propos Konferencji Stowarzyszenia Instalatorów Polskich w Krakowie.


Rynek odnawialnych źródeł energii rozwija się niesamowicie szybko.
Na ten moment jego udział w wytwarzaniu energii w Polsce wynosi ok. 12%.
O tym, jak i o udziale swojego przedsiębiorstwa w rozwoju OZE opowiada Krzysztof Sitko
– Dyrektor Handlowy firmy Solum Service.

Docelowo udział OZE w wytwarzaniu energii w Polsce ma być jeszcze większy…

Krzysztof Sitko: Tak, chcemy w miarę możliwości jak najszybciej zwiększać ten udział, idąc, np. śladem Szwecji, gdzie ponad 50% energii produkuje się z OZE. Już teraz istnieją bardzo korzystne dofinansowania (państwowe lub z Unii Europejskiej), które ułatwiają inwestowanie w ekologiczne projekty zarówno firmom, jak i osobom prywatnym.

Dynamika zmian prawnych dotyczących wykorzystania OZE, jak i nowe technologie produkcyjne wymagają od naszej firmy ciągłego doskonalenia i podnoszenia umiejętności naszych pracowników, co chętnie czynimy, m.in. biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach i obserwując zmieniające się na rynku trendy. Jak do tej pory, całkiem nieźle sobie z tym radzimy (śmiech).

A więc proszę zdradzić, na czym polega sekret sukcesu firmy Solum Service?

K.S.: Nasza działalność została zainicjowana jako odpowiedź na potrzeby rynku. Wyszliśmy jedynie naprzeciw oczekiwaniom klienta. Wyróżnia nas elastyczność, która pozwala nam sprostać poszczególnym wyzwaniom. Wykonujemy własne konstrukcje pod panele fotowoltaiczne, które powstają na podstawie autorskich projektów, z części, które produkujemy w naszej „łódzkiej kuźni”. Te projekty jesteśmy w stanie dostosować do każdego rodzaju podłoża – nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Zajmujemy się także sprzedażą zarówno całych zestawów konstrukcji, jak i wyprodukowanych przez nas poszczególnych elementów.

A co przygotowali Państwo na zbliżającą się konferencję założycielską Stowarzyszenia Instalatorów Polskich OZE, która odbędzie się 13. maja w Krakowie?

K.S.: W celu ułatwienia pracy naszym klientom przygotowaliśmy na przykład specjalne zestawy instalacyjne skalkulowane w taki sposób, aby ułożenie paneli w różnych konfiguracjach nie sprawiało najmniejszego problemu.

Dodatkowo dla uczestników majowej konferencji przygotowaliśmy specjalne rabaty obejmujące całą naszą ofertę. Jedynym warunkiem uzyskania ich jest bycie zarejestrowanym członkiem Stowarzyszenia. Chcemy w ten sposób promować zarówno samo SIPO, jak i ogólną koncepcję bliskiej współpracy ludzi pracujących w tej samej branży.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę.

Recommended Posts

Komenatrze