Doradztwo konstrukcyjne, audyty i projekty

Solum Service jest jedną z najstarszych firm z branży fotowoltaicznej w Polsce - instalacje fotowoltaiczne wykonujemy od 2013 roku. Pozwoliło nam to zdobyć ogromne doświadczenie, którego wizytówką są nasze realizacje, ale to nie wszystko, co znajdziecie w naszej ofercie. 

W ciągu lat pracy w sektorze energii odnawialnej stworzyliśmy zespół specjalistów o ogromnej wiedzy potwierdzonej praktyką oraz licznymi certyfikatami. Wśród nich są inżynierowie, projektanci i instalatorzy o wysokich kompetencjach. To sprawiło, że zaufali nam nie tylko klienci, ale również inne firmy fotowoltaiczne, które zwracają się do nas w sprawie konsultacji konstrukcyjnych, produktowych i instalatorskich

Co więcej, rozwój fotowoltaiki w Polsce sprawił, że pojawiają się nowe, niekonwencjonalne potrzeby, a nie każda firma projektowa, sprzedażowa czy wykonawcza jest w stanie przeprowadzić w całości dany projekt. Aby to umożliwić, powołaliśmy zespół specjalistów, dla których fotowoltaika nie ma tajemnic.

Doradztwo konstrukcyjne, audyty i projekty.
Co możemy Wam zaproponować?

Audyt fotowoltaiczny

Odwiedzamy klienta w miejscu inwestycji i na podstawie zastanych warunków doradzamy najlepsze rozwiązanie. Bierzemy pod uwagę zapotrzebowanie domu/firmy/gospodarstwa na prąd, a także planowane zapotrzebowanie związane np. ze zmianą systemu ogrzewania czy systemem zmianowym pracy w firmie, analizujemy taryfy operatorów energetycznych, możliwości techniczne nieruchomości, instalację elektryczną i wiele innych zmiennych. Na koniec proponujemy projekt instalacji wraz z orientacyjnym terminem zwrotu inwestycji. Dla klientów Atum Energy audyt fotowoltaiczny jest bezpłatny. 

Projekt instalacji PV za pomocą specjalistycznego programu PV SOL

To profesjonalny program, którego celem jest znalezienie optymalnych warunków dla instalacji fotowoltaicznej. Dzięki niemu firma zajmująca się realizacją inwestycji jest w stanie określić wskaźniki wydajności instalacji, stworzyć precyzyjną prezentację nieruchomości wraz z modułami fotowoltaicznymi, określić dane dotyczące klimatu i nasłonecznienia regionu, w którym znajduje się inwestycja, przeprowadzić analizę opłacalności inwestycji oraz uwzględnić w projekcie pompę ciepła, ładowarkę do aut elektrycznych czy magazyn energii. Co istotne, program jest w stanie zaoferować znacznie więcej i można wykorzystywać go w projektach trudnych, niestandardowych i wymagających dodatkowych zmiennych.

Doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej konstrukcji wsporczej

Z racji doświadczenia przy montażach instalacji fotowoltaicznych oraz tego, że jesteśmy również producentem systemów montażowych, dokładnie znamy potrzeby rynku i wymagania techniczne dla różnych typów inwestycji. Doradzamy w zakresie konstrukcji gruntowych czy dachowych: dachy płaskie i skośne (jednospadowe, dwuspadowe, wielospadowe) i poszyć dachowych (blacha, blachodachówka, gont bitumiczny, dachówka ceramiczna, dachówka betonowa, papa, dachy membranowe, pełne i niepełne deskowanie i inne). W trakcie doradztwa bierzemy również pod uwagę nośność dachu i jego stan techniczny. 

Konsultacje ze specjalistami

W przypadku pojawienia się niestandardowych potrzeb, udostępniamy możliwość konsultacji z inżynierem, który określi zakres potrzeb i znajdzie bezpieczne i profesjonalne rozwiązania dla konkretnych problemów instalatorskich. 

Doradztwo produktowe

Branża fotowoltaiczna ciągle się rozwija, a na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, marki i produkty. Dbamy o to, aby doradztwo sprzętowe uwzględniało potrzeby klienta, odpowiedni stosunek jakości i ceny, doświadczenia z marką, serwisem i niską awaryjność produktów. 

Jeśli potrzebujesz naszej pomocy, zostaw nam wiadomość, a nasz doradca odpowie najszybciej, jak jest to możliwe. 

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
=

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.