URSA MAIOR – ekologiczny Browar w Bieszczadach

Bieszczadzki duch, ekologiczny browar i wegańskie piwo. To wszystko łączy firmę, która wie, jak ważna jest zrównoważona produkcja i ochrona środowiska. 

Ekologiczny browar Ursa Maior to jedna z wielu firm, które skorzystały z dobrodziejstw energii odnawialnej, co sprzyja nie tylko ograniczeniu kosztów prowadzenia działalności produkcyjnej, ale również jest korzystne dla ekologii - dla takiej marki jak Ursa Maior było bezsprzecznie priorytetem. 

Siedziba firmy i jej produkcja znajdują się w Uhercach Mineralnych niedaleko Ustrzyk Dolnych i Polańczyka. To samo serce Bieszczad, jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Stamtąd czerpią wodę, która nadaje tak niezwykły smak ich piwom. Jednak, aby nie być obciążeniem dla tamtejszego ekosystemu, całą politykę produkcji piwa zaprojektowali w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w lokalne środowisko. Tym samym zdecydowali się na radykalny recykling, całkowitą rezygnację z jednorazowego plastiku, oszczędzanie wody i oczywiście instalację fotowoltaiczną. A to nie wszystko, więc jeśli chcecie poznać bliżej ekologiczny Browar Ursa Maior koniecznie odwiedźcie ich stronę internetową, gdzie wspominają o wszystkich dokonanych modernizacjach

Ekologiczny browar wspierany przez energię ze słońca

Ursa Maior promuje się hasłem: „Browar Ursa Maior jest zasilany w 100% własnym prądem ze słońca”. Wszystko dzięki instalacji fotowoltaicznej, która zapewnia czysty ekologicznie prąd dla działania browaru. Jeśli produkcja przewyższa zapotrzebowanie, energia elektryczna przekazywana jest do lokalnej sieci z możliwością jej wykorzystania w mniej wydajnych porach. Aby podkreślić wagę wydarzenia, firma zaprojektowała specjalne etykiety, na których zaznaczono, że piwo powstaje przy udziale odnawialnych źródeł energii całkowicie bezpiecznych dla środowiska naturalnego.

Ekologiczny browar - projekt i realizacja

Realizację inwestycji rozpoczęliśmy w 2018 roku zimą na jednej z połaci dachu, którego powierzchnia wynosi 300 metrów kwadratowych. Powstał projekt, który dokładnie obliczył zapotrzebowanie browaru do utrzymania produkcji w każdej porze roku i najbardziej optymalne ułożenie paneli, które miało wspierać wysokie uzyski energii ze słońca. 

Do wykonania instalacji wykorzystaliśmy 175 modułów fotowoltaicznych Qcells, które obsługują dwa falowniki marki Fronius. Całkowita moc tej inwestycji to 49,875 kWp. 

Dla klienta Solum Service liczyła się przede wszystkim redukcja CO2, a dzięki instalacji fotowoltaicznej browar unika rocznie emisji 30 ton szkodliwego gazu jednocześnie chroniąc piękno lokalnego ekosystemu. 

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.