Instalacja gruntowa w Łagiewnikach - Klasztor Franciszkanów

Wielokrotnie wspominaliśmy o tym, że instalacja gruntowa jest lepszym rozwiązaniem dla niektórych z naszych klientów niż ta zamontowana bezpośrednio na dachu.

Sytuacje takie najczęściej związane są z zacienieniem dachu domu czy firmy, szczególnie jeśli budynek otaczają wysokie drzewa. Innym problemem jest wysoki stopień skomplikowania dachu w tym: kominy, lukarny, okna dachowe itp. lub zbyt duże zapotrzebowanie na energię elektryczną w stosunku do powierzchni połaci, które można zagospodarować pod fotowoltaikę. 

Bardzo komfortową sytuacją jest ta, w której klient posiada działkę o dużej powierzchni, jednocześnie dobrze wyeksponowaną na słońce. Tak właśnie było w Łagiewnikach zlokalizowanych niedaleko Łodzi, gdzie przeprowadziliśmy montaż dla Klasztoru Franciszkanów. 

Instalacja gruntowa w Łagiewnikach

Klasztor mieści się w budynku z XVIII wieku, a pobliskie zabudowania były niewystarczające do montażu instalacji na dachu. Dodatkowym utrudnieniem jest zalesienie charakterystyczne dla tego terenu - Las Łagiewnicki jest jednym z największych i najbardziej zagęszczonych lasów w okolicach Łodzi. 

Szczęśliwie niedaleko klasztoru znajdował się niezagospodarowany teren, na którym była możliwość zamontowania instalacji na gruncie. Realizację tego projektu rozpoczęliśmy w czerwcu 2017 roku. 

Do montażu wykorzystaliśmy konstrukcję dwupodporową pokrytą magnelisem, na której znalazły się dwa rzędy modułów fotowoltaicznych w konfiguracji 4x19 z zastosowanymi dylatacjami montażowymi. Inwestycja została skierowana na południe i nachylona pod kątem 35°. To łącznie 148 paneli słonecznych, które pokryły zapotrzebowanie zakonników na energię elektryczną. Łączna moc tej inwestycji to 39,42 kWp

Po 4 latach sprawnego funkcjonowania inwestycji, rokroczna produkcja energii elektrycznej oscyluje w wartościach 42-43 MWh, co potwierdza opłacalność inwestycji.

Szukacie firmy instalatorskiej o wieloletnim doświadczeniu, której zaufało wiele instytucji, firm i klientów indywidualnych? Zostawcie nam wiadomość z kontaktem do siebie, a my zadbamy o resztę.

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.