Galeria Retkińska - fotowoltaika dla sklepu o dużej powierzchni

Retkińskiej w Łodzi to jedna z wielu naszych realizacji na obiektach handlowych o dużej powierzchni użytkowej. 

Zainteresowanie fotowoltaiką w branży handlowej wzrasta wraz ze wzrostem cen za energię elektryczną. Aktualnie koszty ponoszone w tej sferze przekraczają 20% wszystkich opłat związanych z prowadzeniem działalności o podobnym charakterze. Sytuacja jest o tyle trudna, że zapowiadane są znaczne podwyżki, które mają zwiększyć opłaty za energię elektryczną nawet dwukrotnie, co przełoży się na ceny najmu i rachunków także dla firm, które korzystają z wynajętej powierzchni sklepowej.

Przedsiębiorstwa handlowe biorąc pod uwagę perspektywę zmian opłat zaczynają dostrzegać konieczność ich redukcji, więc fotowoltaika dla sklepu staje się już nie tylko komfortowym rozwiązaniem, ale przede wszystkim znakomitą inwestycją, który zapewnia szybki zwrot. 

Fotowoltaika dla sklepu - skąd tak wysokie zapotrzebowanie?

Branża handlowa to jedna z bardziej wymagających energetycznie gałęzi, ponieważ wykorzystuje wiele urządzeń zasilanych prądem niemal bez przerwy i nie tylko w czasie godzin otwarcia centrum handlowego dla odwiedzających. Dużą ilość prądu pochłania 

oświetlenie o silnym natężeniu, ale także systemy bezpieczeństwa, klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja. Wiele z tych urządzeń pracuje 24h/d. 

Z takim właśnie zapotrzebowaniem zgłosiła się do nas Galeria Retkińska z Łodzi, w której mieszczą się sklepy spożywcze, placówki bankowe, lokale gastronomiczne i poradnie. Zaproponowana przez nas instalacja fotowoltaiczna pokrywa zapotrzebowanie na energię elektryczną części wspólnych - to między innymi oświetlenie klatek schodowych, obsługa wind, oświetlenie parkingu oraz systemy zabezpieczeń np. monitoring. 

Obliczyliśmy, że najlepszą inwestycją dla Galerii Retkińskiej będzie instalacja o mocy 39,99 kWp. Montaż odbył się na dachu płaskim pokrytym membraną, gdzie wykorzystaliśmy nieinwazyjną konstrukcję modułową holenderskiego producenta - FlatFix Fusion. Ten typ systemu montażowego poprawia kąt nachylenia modułów i jednocześnie zwiększa uzyski. Instalacja zorientowana jest na południe, co również ma znaczenie dla jej wydajności. W projekcie wykorzystaliśmy 105 modułów fotowoltaicznych marki JA Solar oraz inwerter marki Sofar Solar

Fotowoltaika dla sklepu - korzyści

  • Inwestycja w biznes. Fotowoltaika dla sklepu nie jest niczym innym jak inwestycją o bardzo krótkim czasie zwrotu. Opłaty, które dotychczas pokrywały faktury za energię elektryczną można spożytkować w rozwój biznesu.
  • Niskie rachunki za energię elektryczną i niezależność. Ciągle wzrastające ceny prądu rzutują na wysokość opłat. Przy wykorzystaniu dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej, sklepy wielkopowierzchniowe ponoszą jedynie opłaty stałe, co daje poczucie bezpieczeństwa, stabilność comiesięcznych wydatków i niejako niezależność od niepokojących zdarzeń w sektorze energetyki.
  • Zyski wizerunkowe. Usługobiorcy i konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na podejście firm do dbałości o środowisko naturalne. Marki, które stawiają na ekologiczne rozwiązania, w tym fotowoltaikę czy redukcję zużycia plastiku są konkurencyjne w stosunku do innych. 

Jak sfinansować fotowoltaikę dla sklepu?

Wybór formy finansowania inwestycji daje dużo swobody w podjęciu najlepszej decyzji dla konkretnego inwestora. Jest to znakomita decyzja biznesowa, która przyniesie wymierne zyski. Jednocześnie wybór sposobu opłacenia instalacji fotowoltaicznej jest podyktowany możliwościami finansowymi. Każda z tych opcji ma plusy i jest warta rozważenia. 

  • Środki własne. Najbardziej korzystna finansowo, bo nie wymaga dodatkowych kosztów np. obsługi leasingu. Wymagany jest jednak solidny wkład własny. 
  • Kredyt na fotowoltaikę dla firm. Bardzo korzystna oferta dla tych, którzy nie dysponują wkładem własnym. Kredyt na fotowoltaikę dla sklepu ma niskie oprocentowanie.
  • Leasing. Doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie posiadają wkładu własnego i chcą przyspieszyć formalności. 

Zadzwoń do nas i dowiedz się, jakie oszczędności może przynieść fotowoltaika dla Twojego sklepu. Przed Tobą bezpłatna wycena, symulacja rocznych zysków z instalacji i profesjonalny montaż z Solum Service.

 

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.