Fotowoltaika dla przedsiębiorstwa - firma Novet z miejscowości Gospodarz

Wielu z naszych klientów to polskie przedsiębiorstwa, którym zależy na zminimalizowaniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Wykonywaliśmy instalacje fotowoltaiczne dla kilku stacji kontroli pojazdów, firm transportowych, firm spedycyjnych czy hurtowni. Każda z nich miała zbliżone wymagania związane z zużyciem prądu, powierzchnią lokalu, wykorzystaniem maszyn, klimatyzacji czy odpowiednich zabezpieczeń, które wykorzystują energię elektryczną. Dziś każda z nich może cieszyć się fotowoltaiką dostosowaną do profilu swojej działalności

Fotowoltaika dla przedsiębiorstwa Novet

Podobnie było z firmą Novet, która na co dzień zajmuje się systemami kontroli dostępu oraz dystrybucją okuć do stolarki okiennej i drzwiowej. Jakie potrzeby ma taka firma? Musi zasilić prądem nie tylko część biurową, ale również część magazynową i zapewnić energię dla wszystkich urządzeń elektrycznych. 
Doradca techniczno-handlowy przeprowadził audyt fotowoltaiczny, obliczył zapotrzebowanie i zbadał warunki montażu. Klient po zapoznaniu się z podsumowaniem audytu zdecydował się na zagospodarowanie gruntu jako najlepszej opcji pod względem ekonomicznym. Tym sposobem na przełomie kwietnia i maja 2021 roku rozpoczęliśmy montaż instalacji gruntowej. 

Zapotrzebowanie na energię elektryczną zaowocowało instalacją o mocy 49,4 kWp, na którą złożyły się panele fotowoltaiczne marki Risen umieszczone na trzech stołach oraz dwa falowniki marki Sofar Solar. Instalacja idealnie wkomponowała się w nowoczesne przedsiębiorstwo.

Profil energetyczny przedsiębiorstwa

Fotowoltaika dla przedsiębiorstwa musi być skrojona na miarę i idealnie dopasowana do bieżących potrzeb. Dlaczego? Bo firmy o takim profilu są nastawione głównie na autokonsumpcję z racji określonych godzin pracy. Biuro i magazyn działają w tygodniu w godzinach 8.00-16.00, co sprawia, że zużywają prąd na bieżąco. Natomiast weekendowe nadwyżki pozwalają uzupełnić potrzeby energetyczne przedsiębiorstwa w okresach mniejszej produkcji energii. Zbyt duże nadwyżki prądu są po prostu mniej opłacalne. 

Jeśli interesuje Was fotowoltaika dla przedsiębiorstwa, zostawcie nam wiadomość i kontakt do siebie. Doradca skontaktuje się w najbliższym możliwym terminie i umówi bezpłatny audyt fotowoltaiczny.
 

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.