Fotowoltaika dla hurtowni stali - instalacja gruntowa dla firmy Tabo z Rawy Mazowieckiej (49,5 kWp)

Wśród naszych klientów są przede wszystkim duże przedsiębiorstwa o wysokim zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Należy do nich firma Tabo, dla której wykonaliśmy instalację gruntową. Dlaczego fotowoltaika dla hurtowni stali jest ważną inwestycją? Zobaczcie sami.

Kryzys energetyczny to potężne wyzwanie dla wielu z polskich firm, które zaczynają płacić niebotyczne faktury za prąd, często przekraczające ich możliwości finansowe. Nie powinien nikogo dziwić fakt, że szukają oszczędności i sposobów na zmniejszenie rachunków. Zakup instalacji fotowoltaicznej wydaje się jedyną słuszną drogą, która pozwoli na uzyskanie tańszej energii potrzebnej do prowadzenia działalności. Ostatecznie, po zwrocie z inwestycji, będzie widocznym w budżecie zyskiem. 

Podjęcie decyzji o inwestycji w energię słoneczną to nie tylko sposób na uratowanie biznesu, a co za tym idzie wielu miejsc pracy, ale także większe poczucie bezpieczeństwa i stabilizację na kolejne lata

Fotowoltaika dla hurtowni stali - zalety

Tabo zajmuje się dystrybucją wyrobów hutniczych i ma już 30 lat doświadczenia w branży. Wielokrotnie wyprzedzali trendy biznesowe, więc na instalację fotowoltaiczną zdecydowali się w czasie, gdy wysokie ceny prądu były jedynie prognozą, a nie faktycznym zagrożeniem dla biznesu. Jakie zyski dziś przynosi im instalacja fotowoltaiczna?

Zmniejszenie kosztów energii elektrycznej

Czynnik ekonomiczny to główna motywacja, która skłania przedsiębiorców do inwestycji. Z jednej strony liczą na zmniejszenie kosztów faktur, a z drugiej na szybki zwrot poniesionego wkładu, który pozwoli na dalsze inwestycje i modernizacje. Trzeba pamiętać o tym, że zakupiona instalacja fotowoltaiczna po okresie zwrotu przynosi darmową energię słoneczną - bez konieczności jej zakupu z sieci, bez wahań cen, bez ryzyka

W przypadku Tabo, cała produkcja prądu zostaje zużyta w czasie bieżącym - w trakcie produkcji. Fotowoltaika dla hurtowni stali ma tym większy plus, że działalność prowadzona jest w godzinach pracy instalacji, więc stanowi doskonały przykład autokonsumpcji

Tabo z racji specyfiki działalności ma duże zapotrzebowanie na prąd. Głównie ze względu na specjalistyczne maszyny i urządzenia. Prąd z instalacji zasila również przestrzenie biurowe, magazyny i warsztaty. Warto podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna dla Tabo powstała, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Jeśli poszukujesz dla swojej firmy takiej pomocy, skontaktuj się z nami - wspieramy przedsiębiorców na każdym kroku w uzyskaniu dofinansowania. 

Firma odpowiedzialna społecznie 

Dla niektórych przedsiębiorstw odpowiedzialność społeczna jest równie ważna jak czynnik ekonomiczny. Zalicza się do nich Tabo, które podejmuje się różnych przedsięwzięć mających na celu działania regionalne i proekologiczne. Marka wspiera lokalne fundacje, stowarzyszenia i inicjatywy społeczne. Duże znaczenie ma również montaż instalacji fotowoltaicznej, która rokrocznie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o niemal 35 tys. kg. Ma to wpływ na dobrostan środowiska i jakość powietrza. 

Zyski wizerunkowe 

Te wynikają z wcześniejszych zalet - firma, która inwestuje w odnawialne źródła energii jest lepiej odbierana nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale również wśród klientów i kontrahentów. Jednocześnie pokazuje, że biznes prowadzony jest w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, z myślą o przyszłości i z troską o środowisko naturalne

Instalacja gruntowa dla firmy Tabo z Rawy Mazowieckiej (49,5 kWp)

Realizację inwestycji dla Tabo przeprowadziliśmy latem 2021 roku. Na gruncie należącym do przedsiębiorstwa zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 49,5 kWp. Składają się na nią  moduły fotowoltaiczne Ja Solar oraz inwerter marki Huawei. Na tę chwilę inwestycja pokrywa niewielką część zapotrzebowania przedsiębiorstwa na energię, więc Tabo zdecydowało się na jej rozbudowę razem z nami, o czym z pewnością napiszemy.

Szukasz wykonawcy, któremu możesz zaufać? Zostaw wiadomość - odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.