Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego - Kolonia Zawada

Branża rolnicza generuje duże potrzeby energetyczne, więc gospodarstwa rolne coraz chętniej szukają oszczędności. Montaż fotowoltaiki jest najlepszym rozwiązaniem dla rolnictwa.

Montaż fotowoltaiki jest najlepszym rozwiązaniem dla rolnictwa - pozwala na zaspokojenie potrzeb energetycznych niskim kosztem przy jednoczesnym szybkim zwrocie poniesionych nakładów . Nie bez znaczenia pozostają  programy wsparcia dla rolników, korzystne oferty leasingu na fotowoltaikę czy pożyczki z możliwością umorzenia części zainwestowanych środków. 

Klient z miejscowości Kolonia Zawada, zlokalizowanej w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, prowadzi gospodarstwo hodowlane, które z racji na specyfikę działalności ma duże potrzeby na energię elektryczną. Hodowla drobiu wymaga odpowiedniego wyposażenia kurników (wentylacja, ogrzewanie, chłodzenie) i innych budynków gospodarczych. Każdy z tych systemów potrzebuje zasilania prądem, którego ceny od dłuższego czasu tylko wzrastają i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się przez najbliższe lata. 

Doradca techniczno-handlowy Atum Energy wykonał audyt fotowoltaiczny u Klienta i obliczył nie tylko zapotrzebowanie na prąd, ale sprawdził również instalację elektryczną i warunki montażu. Najlepszym miejscem do realizacji inwestycji okazał się dwuspadowy dach budynku gospodarczego zorientowany na wschód-zachód. 

Tę inwestycję obejrzycie na naszym kanale YouTube.

Montaż fotowoltaiki przeprowadziliśmy we wrześniu 2019 roku. Do realizacji wykorzystaliśmy mostki trapezowe naszej produkcji dopasowane do poszycia dachowego. W inwestycji znalazły się również panele fotowoltaiczne JA Solar (76 sztuk) i inwerter marki Sofar Solar. Moc tej instalacji wynosi 20,52 kWp, co pokrywa  zapotrzebowanie na produkcję energii dla Klienta specjalizującego się w hodowli drobiu. 

Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego

Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego to jedno z najchętniej wspieranych przedsięwzięć ze względu na opłacalność inwestowania w OZE. Zwrot za fotowoltaikę dla branży rolniczej obliczany jest na 5-7 lat, a przy wykorzystaniu programów pomocowych znacząco się skraca, co ma wpływ na opłacalność inwestycji. Przy aktualnym wzroście cen prądu i jednocześnie wysokiej autokonsumpcji energii elektrycznej w gospodarstwach rolnych jest to rozwiązanie jednocześnie ekonomiczne, jak i znacząco zwiększające udział zielonej energii w miksie energetycznym. 

Warunkiem dobrze działającej instalacji jest jej fachowy montaż i dobranie komponentów wysokiej jakości, co gwarantuje doświadczenie Solum Service. 

Najpopularniejsze ulgi dla rolników na fotowoltaikę to te umożliwiające częściową spłatę poniesionych kosztów -  Agroenergia, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, ulgi podatkowe oraz korzystne oferty na leasing lub pożyczkę leasingową. O wszystkich aktualnych programach wsparcia przeczytacie w publikacji na stronie Atum Energy

Jeśli poszukujecie doświadczonych ekip instalatorskich, które zadbają o fachowy montaż paneli fotowoltaicznych na Waszym gospodarstwie rolnym, a także firmy, która pomoże Wam wybrać najlepszy program wsparcia dla rolników i najlepszą formę finansowania inwestycji, skontaktujcie się z nami. 

Formularz kontaktowy

Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane. Pamiętaj o poprawnym formacie e - maila.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.
Pole jest wymagane.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.